Про встановлення транспортного податку у селі Микуличі на 2021 рік.

Микулицька сільська рада
Бородянського району Київської області

РІШЕННЯ
Тридцять шостої позачергової сесії сьомого скликання

від 30 червня 2020 року №52-36-VІІ

Про встановлення транспортного
податку у селі Микуличі на 2021 рік.

У зв'язку зі змінами в бюджетному та податковому законодавстві України, керуючись статтею 143 Конституції України, пунктом 24 частини першої статті 26 та статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради ВИРІШИЛА:

1. Платник транспортного податку – фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об'єктами оподаткування.
2. Об'єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п'яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 1 200 000,00грн.
3. База оподаткування: легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об'єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.
5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.
6. Бородянській державнійї податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління здійснювати обчислення суми податку з об'єкта/об'єктів оподаткування фізичних осіб за місцем реєстрації платника податку.
7. Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилати (вручати) платнику податку за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).
8. Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління надсилати податкові повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року (податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт).
9. ДАІ з обслуговування Бородянського району при Управлінні ДАІ ГУ МВС України в Київській області до 1 квітня 2015 року подати Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління за місцем реєстрації об'єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.
10. З 1 квітня 2015 року ДАІ з обслуговування Бородянського району при Управлінні ДАІ ГУ МВС України в Київській області щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця, подавати Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об'єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.
11. Платники податку - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають до Бородянської державної податкової інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління за місцем реєстрації об'єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
12. Щодо об'єктів оподаткування, придбаних протягом року, декларація юридичною особою - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об'єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об'єкт.
13. У разі переходу права власності на об'єкт оподаткування від одного власника до іншого протягом звітного року податок обчислюється попереднім власником за період з 1 січня цього року до початку того місяця, в якому він втратив право власності на зазначений об'єкт оподаткування, а новим власником - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об'єкт.
Бородянська державна податкова інспекція ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.
14. За об'єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.
15. Податок сплачується за місцем реєстрації об'єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.
16. Транспортний податок сплачується:
а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;
б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.
17. Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління при здійсненні контролю за повнотою надходжень транспортного податку керуватись вимогами чинного законодавства України та даним рішенням.
18. Рішення набирає чинності з 01 січня 2021 року.
19. Виконавчому комітету Микулицької сільської ради забезпечити направлення копії цього рішення Бородянській державній податковій інспекції ГУ ДПС у Київської області Ірпінське управління у десятиденний строк з дня оприлюднення.
20. Секретарю ради забезпечити оприлюднення цього рішення в засобах масової інформації та на сайті сільської ради.
21. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійну комісію з питань планування бюджету , фінансів та цін соціально-економічного розвитку підприємства, торгівлі, регіонального розвитку інвестицій та земельних відносин, лісового та водного господарства.

Сільський голова                               П.П.Перевозник

Микуличі
№ 52- 36 -УІІ
30.06.2020

Вгору