Рішення Про встановлення транспортного податку у селі Микуличі на 2020 рік.

Микулицька сільська рада

Бородянського району Київської області

Двадцять дев»ятої   сесії   сьомого скликання

від 10 червня 2019 року                                                                    29-VІІ

Про встановлення транспортного

податку у селі Микуличі на 2020 рік.

У зв’язку зі змінами в бюджетному та податковому законодавстві України, керуючись статтею 143 Конституції України, пунктом 24 частини першої статті 26 та статті 69 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», сесія сільської ради ВИРІШИЛА:

1. Платник транспортного податку – фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні легкові автомобілі, що відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України є об’єктами оподаткування.

2. Об’єктом оподаткування є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, що становить 1 200 000,00грн.

3. База оподаткування: легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

4. Ставка податку встановлюється з розрахунку на календарний рік у розмірі 25 000 гривень за кожен легковий автомобіль, що є об’єктом оподаткування відповідно до підпункту 267.2.1 пункту 267.2 статті 267 Податкового кодексу України.

5. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному року.

6. Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області здійснювати обчислення суми податку з об’єкта/об’єктів оподаткування фізичних осіб за місцем реєстрації платника податку.

7. Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області податкове/податкові повідомлення-рішення про сплату суми/сум податку та відповідні платіжні реквізити надсилати (вручати) платнику податку за місцем його реєстрації до 1 липня року базового податкового (звітного) періоду (року).

8. Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області надсилати податкові повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності щодо об’єктів оподаткування, придбаних протягом року (податок сплачується фізичною особою-платником починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт).

9. ДАІ з обслуговування Бородянського району при Управлінні ДАІ ГУ МВС України в Київській області до 1 квітня 2015 року подати Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області за місцем реєстрації об’єкта оподаткування відомості, необхідні для розрахунку податку.

10. З 1 квітня 2015 року ДАІ з обслуговування Бородянського району при Управлінні ДАІ ГУ МВС України в Київській області щомісячно, у 10-денний строк після закінчення календарного місяця, подавати Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області відомості, необхідні для розрахунку податку, за місцем реєстрації об’єкта оподаткування станом на перше число відповідного місяця.

1. - юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області за місцем реєстрації об’єкта оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Податкового кодексу України, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.
  2. - платником подається протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.
  3. - починаючи з місяця, в якому він набув право власності на цей об’єкт.

Бородянське відділення Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області надсилає податкове повідомлення-рішення новому власнику після отримання інформації про перехід права власності.

14. За об’єкти оподаткування, придбані протягом року, податок сплачується пропорційно кількості місяців, які залишилися до кінця року, починаючи з місяця, в якому проведено реєстрацію транспортного засобу.

15. Податок сплачується за місцем реєстрації об’єктів оподаткування і зараховується до місцевого бюджету згідно з положеннями Бюджетного кодексу України.

16. Транспортний податок сплачується:

а) фізичними особами - протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення;

б) юридичними особами - авансовими внесками щокварталу до 30 числа місяця, що наступає за звітним кварталом, які відображаються в річній податковій декларації.

17.Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області при здійсненні контролю за повнотою надходжень транспортного податку керуватись вимогами чинного законодавства України та даним рішенням.

18. Рішення набирає чинності з 01 січня 2020 року.

19. Виконавчому комітету Микулицької сільської ради забезпечити направлення копії цього рішення Бородянському відділенню Вишгородської ОДПІ ГУ ДФС Київської області у десятиденний строк з дня оприлюднення.

20. Секретарю ради забезпечити оприлюднення цього рішення в засобах масової інформації та на сайті сільської ради.

21. Контроль за виконанням цього рішення покласти на сільського голову Перевозник П.П.

Сільський голова                                                                                        П.П.Перевозник

Микуличі

№ - 29 -УІІ